Autorka Jana Čížková

Jana Čížková Jméno: Jana Čížková
E-mail: janinac78@seznam.cz   (zaslat zprávu)
Okres: Vysočina - Havlíčkův Brod

Dobrý den,

vítám Vás a děkuji že jste zavítali při prohlížení výtvorů i sem ke mně.

Jsem na rodičovské dovolené se dvěmi syny ( 7 a 2 roky)
a ruční práce jsou pro mě obrovským koníčkem a relaxací, nejvíce mě nadchlo pletení z papíru a enkaustika – a na ostatní tvoření už moc času nezbývá :-)

Všechny pletené výrobky z papíru jsou dostatečně pevné, ve většině případů lakované zdravotně nezávadným lakem, lze je tedy použít například na potraviny či hračky dětem. Po domluvě v případě zájmu mohu uplést výrobek v různé velikosti. Některé zdobím ubrouskovou technikou, i zde je možnost domluvit se na určitém motivu. Vždy se snažím aby celek působil hezky barevně sladěně (-alespoň pro mé oko:-) )

Co se týká enkaustiky, je to malba horkým voskem. Požívá se k ní speciální žehlička. Vosk se nanáší na rozehřátou žehličku a následně na papír – používám speciální karton na enkaustiku, který je lesklý a barva se po něm krásně roztírá. Obrázky jsou všechny originální a nelze podruhé vytvořit totožný. Vytvářím obrázky různě veliké, nejraději však přáníčka, kterými jistě potěšíte své blízké. A lze je použít i k zarámování a pověšení na zeď.
Voskové obrázky je vhodné před zasklením ještě zapaspartovat, vrstva vosku je různě veliká a s paspartou hezky vynikne. A doporučuji nevystavovat na přímém slunci či v blízkosti tepelných zdrojů – mohlo by dojít k poškození obrázku (rozehřátí)
Touto technikou se zabývám teprve krátce, ale mohu ji každému jedině doporučit – je to úžasná relaxace, a navíc je to jednoduché, „žehlení“ se líbí i našemu staršímu synovi.

Z ostatních ručních prací mám ráda vyšívání – křížkové a richelieu, které je však časově dost náročné a pokud se mi tu pár věcí vyskytne, budou to „poklady ze skříně“ :-) Dále i pletení, háčkovaní, ale to všechno si už dnes jedině prohlížím u ostatních šikovných tvořilek a říkám si, že třeba někdy se k tomu všemu vrátím…

A v neposlední řadě je tu také moje kamarádka Alenka (která mě vlastně přiměla se sem přihlásit) Je v invalidním důchodu, tak má spoustu času na ty ostatní věci, které já nestíhám – háčkuje, vyšívá, a dělá nádherný patchwork (…ten já neumím a jen obdivuji) a jistě sem moc ráda také přidá nějaké svoje dílo.

Tak prohlížejte, klidně čerpejte inspiraci a pokud i nakoupíte, budeme obě moc rády :-)

Výrobky zasílám Českou Poštou, doporučeně.

E-mail:
Heslo:

Jste také šikulka? Zaregistrujte se a vložte svá díla!

Kalendář akcí

Žádné aktuální akce.

Všechny události

Představujeme autory

Autorka Ludmila Vodková

Její vystavená díla

Všechna její díla (5)

© 2012 – 2024 Oldřich Pokorný | Naprogramoval Marek Klusák | Kontakt | Nahoru