Hlavní stránka diskuzního fóra | Reagovat | Hledat |

Lidová tvořivost / O všem možném

 Stránka Stránka 2 z 4:  ««  1  2  3  4  »» 
Anna Mikesková
Člen
#16 | Zasláno: 16. 11. 2012 07:52
už to mám. Knížečku mám na stránkách kamarádky. Takže jako nápovědu, můžu dát odkaz na jejich stránky. Jestli by to bylo možné.
Oldřich Pokorný
Člen
#17 | Zasláno: 16. 11. 2012 07:54
Záleží co :) Když vymyslíte něco velkého, nechte si to patentovat. Když vymyslíte nějakou soutěž, běžte na úvodní stránku čt (Tlačítko Ostatní obory), tam do sekce soutěže, a tam je tlačítko "Chci vytvořit novou soutěž"
Anna Mikesková
Člen
#18 | Zasláno: 16. 11. 2012 08:46
A ještě se chci zeptat. Může být zadání soutěže i v humorném duchu? Dám vám sem jednu ukázku z knížečky, abyste věděl o čem jde. Chtěla jsem ji dát i sem tu knížečku, ale nevím jestli by se to hodilo.
Jednú, už je to moc roků, sme jeli mezi svátkama navštívit moju stařenku se stařečkem. To tí moji Bélešci byli eště malučcí. Dyž sem na kraji dědiny uviděla kostel, tož mě napadlo,že tým naším drobečkom ukážu jesličky s Ježíškem.

"Myslíš, že je to dobrý nápad?" Pochyboval Béleš, ale na můj pokyn zastavil u kostela. "No já nevím," říkal eště u dveří, "znáš ty jejich papulky. Co dyž tam neco nepatřičného řeknú?" Odrazoval mě od návštěvy kostela. "Prosím tě, co by tam tak řekli, dyť je všední deň a nikdo tam nebude."

A měla sem pravdu. V kostele ani noha a navíc tí naši drobečci úplně ztratili řeč. A eště dyž sem im u jesliček začala vykládat o Ježíškovi, tož skoro ani nedýchali. A co teprvá dyž sme jim dali korunku, oni ju hodili černúškovi do kasičky a ten sa im poklonil. Už sem chtěla ít, dyž vtem sa za nama ozvalo. "Pochválen buď Ježíš Kristus." "Až na věky ámen," odpověděla sem nejak automaticky.

No Bélešci nad tým pozdravem úplně vykulili očiska a nevěděli, co majú říct. Béleš chytil teho mladšího za ruku a byl nachystaný ke zbabělému útěku. A pan farář si začli vykládat s Béleškama. Tí naštěstí zapomněli mluvit a enem kývali hlavičkama. Já sem byla pyšná na to, jak to zvládajú a házala sem na Béleša vítězné pohledy.

Ale enem do chvíle, než sa pan farář zeptali, esli sa umijú modlit.To ve mně hrklo jak ve starých pendlovkách. Dyť já sem ty naše nekřtěňátka nenaučila ani Andělíčku, můj strážníčku. A tí moji chlapečci pořád kývali hlavičkama jak ten černúšek. "A řeknete mě nejakú modlitbičku?" Vyzvali pan farář chlapečky.

To už Béleš aj s tým mladším cúfal ke kostelním dveřám. Chtěla sem zachránit, co sa dá a tož sem temu strašímu řekla: "Řekni tú básničku, cos říkal Mikulášovi..." Samozřejmě sem myslela, že řekne "Mikuláš ztratil plášť." A taky sem dúfala, že to pan farář uznajú.

Ale Radeček sa zahleděl na černúška, poklonil sa farářovi a pěkně nahlas spustíl. "Černúšek Bubu měl černú hubu." To už sem enem slyšela búchnút kostelní vrata za Bélešem. Ale pan farář to vzali statečně. S kamennú tvářú si poslechnúl, jak černúšek plakal, že málo kakal. Potém sa na mňa přísno podíval a řekl. "Vy do kostela moc nechodíte, co?"

Eště pohladil Radečka po hlavičce, dal mu dva svaté obrázky a odešél. Dyž sa potém v nedělu u nás stavili moji rodiče, ať sa s něma jedem podívat do Popovic na chodící Betlém, tož mňa strašně bolela hlava a poslala sem s něma enem děcka. No ani Bélešovi nebylo dobře, aby sa mohl vydat na cestu:-)

Vaša tetka Béleška
Oldřich Pokorný
Člen
#19 | Zasláno: 16. 11. 2012 08:54
Anna Mikesková
Zadání soutěže, výhra i odkaz na nápovědu je čistě věc zadavatele soutěže, nijak do toho nezasahuji, soutěž zveřejníme tak, jak si zadavatel přeje :)
Anna Mikesková
Člen
#20 | Zasláno: 16. 11. 2012 14:32
jů děkuji. Tak přes víkend něco vymyslím
Oldřich Pokorný
Člen
#21 | Zasláno: 17. 11. 2012 21:17
Kristýna Halířová
No vidíte, povedlo se :) Trošku mě zarazilo to měkké i ve slově korálki, chtěl jsem to opravit a pak jsem s hrůzou zjistil, že ten časopis se opravdu jmenuje Korálki s měkkým :)
A už se tam schází první odpovědi :)
Kristýna Halířová
Člen
#22 | Zasláno: 17. 11. 2012 23:12
Taky mě to zarazilo, když se mi poprvé dostal časopis do ruky....proč je tam měkké i, když nám ve škole cpali do hlavy hy,chy,ky,ry,dy,ty,ny a ono je to naschvál :-)
Oldřich Pokorný
Člen
#23 | Zasláno: 18. 11. 2012 11:07
Tak pan programátor si našel chvilku i v neděli a soutěže jsou opraveny, již pracují tak jak mají :)
Anna Mikesková
Člen
#24 | Zasláno: 19. 11. 2012 19:20
Tak něco pro lepší náladu.

Manželská konverzace
On: Zkusíme dneska večer výměnu pozic? Ona: To je dobrý nápad - ty budeš žehlit a já sedět na gauči.
Oldřich Pokorný
Člen
#25 | Zasláno: 19. 11. 2012 19:46
Anna Mikesková
No tak to by mně náladu nezlepšilo :)
Oldřich Pokorný
Člen
#26 | Zasláno: 19. 11. 2012 19:50
Anna Mikesková
Co kdyby ta konverzace vypadala takto ?
Ona: Miláčku, už by to chtělo nějakou změnu
On : Taky jsem na to myslel, zítra u mně nastupuje nová sekretářka
Anna Mikesková
Člen
#27 | Zasláno: 19. 11. 2012 22:44
No jo chlap se ozval :) A tohle znáte?
Manželská erotika po třiceti letech.
Miláčku, mám ti sundat tu košilku?
Ano lásko.
A ty kalhotky mám taky sundat?
Samozřejmě.
A co ta podprsenka?
Tu sundej taky a kolíčky nechej na šňůře.
Návštěvník
#28 | Zasláno: 19. 11. 2012 23:00
Manžel (taky po 30letech): Miláčku, už půl roku jsme neměli žádný sex, ty vždycky lehneš a usneš. Co to zkusit takhle v podvečer ?
Manželka : Ty se naotravuješ, tak teda jo když jinak nedáš, ale pohni, za chvilku začíná Ulice
Kristýna Halířová
Člen
#29 | Zasláno: 20. 11. 2012 07:22
No koukám, jak se to tady rozjelo :-)
Anna Mikesková
Člen
#30 | Zasláno: 20. 11. 2012 08:04
No jo. Není nutno, aby bylo příliš veselo, ale nesmí býti smutno. :)
 Stránka Stránka 2 z 4:  ««  1  2  3  4  »» 

Jste-li registrovaný autor, přihlaste se na hlavní stránce do svého účtu a budete přihlášený i do fóra. Nejste-li zaregistrovaný autor, vyplňte pouze své jméno či přezdívku.

Vaše jméno:

Přiložte obrázků (max. 5), (.png, .gif, .jpg, .jpeg)




 
   Fórum ČeskáTvorba.cz Powered by Simple Bulletin Board miniBB ®

© 2012 – 2024 Oldřich Pokorný | Naprogramoval Marek Klusák | Kontakt | Nahoru