Hlavní stránka diskuzního fóra | Reagovat | Hledat |

Lidová tvořivost / Jak na fotky?

Anna Mikesková
Člen
#1 | Zasláno: 1. 11. 2012 17:44
Nevím jak pro vás, ale pro mě je vždy nejtěžší výrobek nafotit. Pojďme si navájem poradit různé triky a vychytávky aby fotka vypadala k světu.
Oldřich Pokorný
Člen
#2 | Zasláno: 1. 11. 2012 21:01
Tři takové základní rady od laika :)
1.) Co nejvíc světla, aby nebylo potřeba blesk. Nejlépe venku, ale i u okna s přídavnými světly - stolní lampičky apod. Před focením nasvítit tak, aby byl stín tam, kde chcete.
2.) Foťák nastavit na "portrét" u malých věcí až na "květinku" aby byl co nejblíž u foceného.
3.) Světlý a matný podklad. Matný proto, aby se neodráželo světlo
Oldřich Pokorný
Člen
#3 | Zasláno: 1. 11. 2012 23:35
Jen pro názornost, jak lze využít software. Ale moc jsem si s tím nehrál, takže je tam spousta chyb. Děláno ve PhotoFiltre Studio.
Zároveň se omlouvám autorce, že jsem použil její foto.

Přiložený soubor: kRTEK.jpg

Anna Mikesková
Člen
#4 | Zasláno: 2. 11. 2012 09:19
No tak to je super. Budeme se snažit trošku si hrát s fotkama.
Kristýna Halířová
Člen
#5 | Zasláno: 2. 11. 2012 12:49
Tak to musím taky zkusit :-)
Kristýna Halířová
Člen
#6 | Zasláno: 8. 11. 2012 07:34 | Změnil(a): Kristýna Halířová
Tak dneska nastupuji na ještě jednu operaci s ramenem, ale v sobotu bych měla být doma a zapracuji na těch fotkách...slibuji (když nenastanou komplikace), že do neděle vložím další výtvory :-) (těšit se můžete na růže, slunečnici, gloriosu,chrpu, orlíčky, pracuje se na vánoční hvězdě a jmelí..
Anna Mikesková
Člen
#7 | Zasláno: 8. 11. 2012 08:32
Kristýnko, tak držím palečky ať ti to dobře dopadne. Já jsem momentálně v zajetí šál a to nemá cenu sem dávat. teď jsem motala kámošce ošatku na focení mrňousků :) Ale další kámošce budu motat krabičky na sponky tak to sem pak nafotím.
Kristýna Halířová
Člen
#8 | Zasláno: 10. 11. 2012 18:50
Aničko,děkuji. Snad to dopadlo dobře, teprve se uvidí. Ale bolí to jak čert.
Kytičky jsou nafocené, tak jdu vkládat..
Anna Mikesková
Člen
#9 | Zasláno: 10. 11. 2012 20:16
Já dnes neměla čas na nic. Byla jsem hlídací babička. takže jsme se šli podívat na vláček, ale cestou se zmenil plán a šli jsme koupit koko. No to byla cesta. Museli jsme rukávem poutírat všecky plty na každdé dvířka od elektroměru a plynu které byly v dosahu zaklepat, pak prověřit houpačky a takové důležité práce jsme měli. S velkým řevem jsme pak pobědvali a šli se uspávat. No byla to fajn sobota. Škoda, že si pro malou přijeli hned po druhé hodině.

Jste-li registrovaný autor, přihlaste se na hlavní stránce do svého účtu a budete přihlášený i do fóra. Nejste-li zaregistrovaný autor, vyplňte pouze své jméno či přezdívku.

Vaše jméno:

Přiložte obrázků (max. 5), (.png, .gif, .jpg, .jpeg)




 
   Fórum ČeskáTvorba.cz Powered by Simple Bulletin Board miniBB ®

© 2012 – 2024 Oldřich Pokorný | Naprogramoval Marek Klusák | Kontakt | Nahoru